baner

PRAVIDLÁ 

 

 1. Každý rybár je povinný zakúpiť si povolenku, zaregistrovať sa pri vstupe do areálu u správcu rybníka, vyložiť si veci na lovnom mieste a ísť odparkovať auto na centrálne parkovisko. Nočné príchody a odchody sú zakázané, brána bude zamknutá celú noc. Pri rybolove na jazere Gergelík nemusíte byť držiteľom rybárskeho lístka.

 2. Rybolov je povolený na 2 udice pre jedného rybára. Chytanie na 3 udice za príplatok 5€/24 hod.

 3. Každá udica môže mať len 1 náväzec s jedným háčikom, protihrot je povolený. Nepoužívajte háčiky s predĺženým remienkom typu banán alebo long shank. Montáž musí byť priebežná, povolené sú len také olova, kde silón prechádza stredom olova (tzv. priebežné, in-line). V záveskách môžu byť len betónové olová ktoré šetria prírodu. Zakazujeme používanie helikoptérových montáží, olova napevno zafixované a odpadávacie montáže.

 4. Priemer vlasca minimálne 0,30 mm. Posledných 25 metrov musí byť naviazaný šokový silón o priemere min. 0,50 mm (dôvodom je veľké množstvo ostrých prekážok). Šnúry a šokové šnúry sú zakázané.

 5. Návnady a nástrahy nesmú byť plesnivé, skysnuté, fermentované ani nijako závadné. Pred Všetky druhy zŕn musia byť vopred uvarené. Nepoužívajte kŕmítkové zmesi, šroty ani method mixy, kysne z toho voda. Žiadne živé nástrahy (rybky, červy).

 6. Rybár musí mať podložku pod kapra s bočnicami alebo vaničku tzv. kolísku. Ďalej podberák s rozpätím ramien 1m. Dezinfekčný sprej na ošetrenie rán. Kýblik na polievanie ryby v podložke. Peán. Ak nemáte, radi Vám požičiame.

 7. Manipulácia s rybou: podložka pod rybu musí byť stále mokrá, nikdy nepokladáme rybu na suchú podložku. Pri vyťahovaní ryby z vody v podberáku treba dbať na správne uloženie ocasnej plutvy aby neprišlo k jej zlomeniu. Rybár manipuluje s rybou len s mokrými rukami a s maximálnou opatrnosťou. Rybu nezdvíhame vysoko nad zem, neopierame o oblečenie ani o telo aby sa nepoškodil ochranný sliz. S rybou sa fotíme tesne nad podložkou a pritom kľačíme, nie v stoji. Ranu po vpichu háčika a poškodenia ryby vydezinfikujeme.

 8. Ryby nedávame do prechovávacích sakov ani sieťok, ale po ulovení pustíme späť do vody.

 9. Odporúčame šetrné zdolávanie rýb pri zábere. Ak ryba plynule odvíja silón z cievky navijáka nie je potrebné zasekávať, už dávno je chytená a háčik má zaseknutý v tlamke, stačí zdvihnúť rybársky prút a zdolávať rybu. Silným zásekom pri zábere sa roztrhávajú rybám papuľky. Poprosíme aj o používanie brzdy na navijáku, kapra nie je treba držať na pevno, silným zdolávaním mu trháte papuľky. Ďakujem správca
 10. Sumca, tolstolobika, úhora alebo karasa nepúšťajte späť do vody, ide o nežiaduce ryby ktoré dávame preč z rybníka, treba privolať správcu.

 

Zákazy jazera Gergelík

 1. Zákaz rozkladania ohňa, prenosný gril je povolený.

 2. Zákaz vodenia psov do areálu rybníka.

 3. Návštevy len do 16:45, po tomto čase nechajte rybárov v pokoji, aby sa mohli venovať rybolovu a neobťažovali ste ostatných. Závora bude zamknutá.

 4. Zákaz používania člnov.

 

Zásady správania rybárov a návštevníkov jazera Gergelík

 

 1. Parkovanie áut je povolené len na mieste na to vyhradenom (centrálne parkovisko). Karavany nie sú povolené. Prosíme návštevy po 16:45 aby k nám nechodili, príďte na druhý deň od rána. Dodržujte nočný pokoj a neobťažujte hlučným správaním ostatných rybárov ktorí si prišli k nám oddýchnuť.

 2. Platí tu zásada čistého prostredia. Každá osoba si musí odniesť všetky odpadky so sebou, to isté platí aj o cigaretových ohorkoch. Miesto musí byť po odchode úplne čisté.

 3. Každý návštevník jazera Gergelík si zodpovedá za svoje osobné veci sám a chráni si ich pred odcudzením. Nájomca ani správca nezodpovedá za odcudzené veci.

 4. Nájomca ani správca nenesie žiadnu zodpovednosť za poranenia, úrazy, ochorenia vzniknuté na zdraví návštevníkov pri návšteve jazera Gergelík.

 5. V prípade porušenia pravidiel, zákazov, zásad správania bude návštevník jazera Gergelík vykázaný z celého areálu bez vrátenia peňazí a môže byť ohlásený policajnému zboru SR.

 6. V prípade poškodenia majetku je povinný návštevník nahradiť všetky spôsobené škody.

 7. Každá osoba je povinná na požiadanie nájomcu alebo správcu rybníka otvoriť kufor auta, puzdrá na udice a tašky aby sa predchádzalo odcudzovaniu rýb a majetku jazera Gergelík.

 8. Nájomca si vyhradzuje právo propagovať všetky rybárske fotografie a videa vyhotovené na jazere Gergelík. Môže prostredníctvom internetu propagovať rybník, areál a rybárov s úlovkami.
 9. Nájomca si vyhradzuje právo meniť a dopĺňať pravidlá, zákazy, zásady chovania rybárov a návštevníkov počas celého roka.